Aday Öğrenci

Sevgili öğrenci adayımız,

Fakültemizde, 

-İşletme

-İktisat

-Uluslararası İlişkiler

-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

-Finans ve Bankacılık

-Uluslararası Ticaret ve Finansman

-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 

olmak üzere yedi bölümde öğretime devam edilmektedir. 16 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Fakültemizde 79 akademisyen ve 2045 lisans öğrencimiz bulunmaktadır.

Tercih yapmanda yardımcı olması açısından fakültemiz bölümlerinin 2020 YKS taban puanlarına buradan ulaşabilirsin.

                        

Öğrencimiz olman durumunda bölümünde göreceğin derslerin müfredatına ulaşmak için buraya TIKLA. Öğrencilerimiz zorunlu derslerin yanında bölüm, fakülte ve üniversite havuzundan seçmeli dersler alabilmektedir. Bir dönemde 36 Akts`lik ders alabilirsin (alt yarıyıldan başarısız ders olması durumunda 42 Akts`ye kadar), yaz dönemlerinde ise 21 Akts`lik ders seçme hakkın olacaktır. Müfredat listesinde sarı renkle işaretlenmiş dersler uzaktan öğretim ile verilmektedir. (Dönemlik derslerin yaklaşık %40`ı) 

                  

Halihazırda ikinci öğretim programlarına öğrenci alınmamaktadır. Fakültemizi tercih etmeniz durumunda birinci öğretim programları ücretsiz olduğu için herhangi bir katkı payı ödemesi yapmayacaksınız. 

Fakültemiz binası şehir merkezine 7 km. mesafede bulunan Uluyazı Kampüsünde bulunmaktadır.

Toplu taşıma araçları ile şehir merkezinden yaklaşık 10 dakikada ulaşım sağlanabilmektedir.

KONUM

                              

Fakültemiz binası engelsiz üniversite ödülüne sahip olup, gerek dış mekan gerekse iç mekanlarında engelli kardeşlerimiz için rampa ve geçiş yolları ile görme engelli yönlendirici sistemleri mevcuttur.                      

                                                      

Çankırımızda KYK`ya ait yeterli kontenjana sahip kız ve erkek yurtları bulunmaktadır.Ayrıca özel yurt seçenekleri de mevcuttur. Yurt ve Burs başvurularını KYK sitesinden takip etmeli ve e-devlet üzerinden başvuru yapmalısın.

                                   

Üniversitemiz öğrencileri Erasmus, Farabi ve Mevlana değişim programları ile başka şehir/ülke üniversitelerinde bir veya iki dönem öğrenim görebilmektedir.

                           

Fakültemiz İktisat Bölümü ile Nahçivan Devlet Üniversitesi (Azerbaycan) Ekonomi Bölümü arasında ortak lisans programı anlaşması yapılmıştır. Ortak program öğrencisi olma hakkı kazanan öğrencilerimiz 2 yıl üniversitemizde 2 yıl da Nahçivan Devlet Üniversitesinde öğrenim görerek ortak diploma alma hakkı kazanacaklardır.  

                          

Fakülte binamızın içinde Üniversitemizce işletilen bir kantinimiz ve Uluyazı yerleşkesinde ise öğrenciler için 4 ayrı salona sahip yemekhane bulunmaktadır. Yemekhanede öğle ve akşam öğünlerinde uygun fiyata dört çeşit yemek hizmetinden faydalanabilirsin. 

                                 

Fakültemiz öğrencisi olmayı tercih etmen durumunda öğrenci topluluklarına üye olma, çeşitli branşlarda spor yapma ve kültürel etkinliklerde görev alma imkanlarından yararlanabilirsin.

Binamızın bodrum katında mescit ve abdest alma yeri, ayrıca kampüsümüzde cami bulunmaktadır.  

                   

Seni de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

                            

ÜNİVERSİTEMİZ TANITIM FİLMİ İÇİN TIKLAYINIZ.